Хор регентів Інституту мистецтв Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

Диригенткандидат мистецтвознавства, кандидат богослов’я, заслужений діяч мистецтв України, професор, протодиякон Дмитро Анатолійович Болгарський
ХормейстерЖанна Гончаренко
Провідний концертмейстерІнна Шеляг

Хор регентів, кер. Дмитро Болгарський

Історія хору тісно пов’язана з історією самого закладу. У 2005 році в Інституті мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відкрито нову спеціалізацію «Регент церковного хору». Вперше в історії музично-педагогічної освіти України у провідному навчально-педагогічному закладі країни, талановита молодь виникла можливість отримати вищу освіту долучаючись до безцінних скарбів вітчизняної православної богослужбово-співочої культури. Враховуючи специфіку спеціалізації в навчальний план університету були введені нові предмети: Святе Письмо Старого та Нового Заповітів, вступ до Православного богослов’я, догматика, церковний спів, монодія, осмогласія, літургіка, церковного співу, тощо.

Одним з головних пріоритетів регентської спеціалізації є звернення до сакральних джерел співочої спадщини Української Православної Церкви, у розумінні внутрішньої суті лежить ключ до всього сучасного хорового співу нашої країни.

За свою невелику історію хор регентів Інституту мистецтв став Лауреатом міжнародних фестивалів та конкурсів: «Akademikca Banska Bystrica 2007» м. Банська БистріцаСловаччина, «Хайновскі дні Церковної музики» Польща (1-е місце), «Глинські дзвони» м. Глухі, «Великодень» м. Умань. «Глас Печерський – 2007», «Пасхальна хорова асамблея – 2009» м. Київ, 2-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва (GRAND PRIX) та інші. Хор є постійним учасником міжнародних богословських, музичних конференцій, численних благодійних духовних концертів.

Фотоальбом: Виступає Хор регентського відділення Інституту мистецтв НПУ імені М.Драгоманова (керівникпрофесор Дмитро Болгарський)