освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів

факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського

НПУ імені М.П Драгоманова

Загальна характеристика дисципліни

Методи навчання та форми контролю

Галузі знань

02 Культура і мистецтво

Кількість кредитів 3

Методи навчання словесні: розповідь, пояснення, бесіда, лекція, обговорення, поточний коментар;

наочні: показ, демонстрація, ілюстрація, відео метод;

практичні: творчі завдання.

Співвідношення аудиторних годин і годин СРС 1 / 1,5

Форма підсумкового контролю - залік

Мова навчання - українська

Мета і завдання навчальної дисципліни - є ознайомлення студентів з теоретичними основами роботи артиста балету у різних напрямах хореографічного мистецтва.

Студент повинен знати особливості професійної роботи артиста балету залежно від напряму хореографічного мистецтва. Студент повинен уміти аналізувати та інтерпретувати різні манери виконання залежно від напряму хореографії.

Програма навчальної дисципліни:

Специфіка професійної діяльності артиста балету. Основні напрями роботи артистів балету. Види хореографічної діяльності артистів балету. Особливості чинного законодавства в галузі культури та мистецтва. Особливості роботи з репертуаром хореографічного колективу. Методика тренажу та самостійної роботи над партією.

Бібліографія:

1. Балет. Энциклопедия. – Советская энциклопедия. – М., 1981. – 623 с.
  2. Загайкевич М. П. Драматургія балету / М. П. Загайкевич. – К. : Наукова думка, 1978. – 260 с.
  3. Кодекс законів про працю України. / К. : Центр навчальної літератури, 2020 – 78 с. ISBN 978-617-673-107-8
  4. Станішевський Ю. О. Балетний театр України: 225 років історії / Юрій Олександрович Станішевський. – К. : Музична Україна, 2003. – 440 с.: іл. – ISBN 966-8259-04-1.

Методичне забезпечення:

Протягом лекцій та семінарських занять студентам ознайомлюються з особливостями професійної діяльності артистів балету.

Реєстрація на навчальну дисципліну (для дисциплін за вибором)

Зауваження: Необхідні знання з класичного, народно-сценічного, українського народного, сучасного та бального танцю.

Лектор: професор Вантух Мирослав Михайлович

Факультет: факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського.

Адреса: 01010, м.Київ, вул.Тургенєвська, 11.телефон: 486-99-36.