Полатайко Олена Михайлівна, кандидат педагогічних наук, доцент. Полатайко Олена Михайлівна у 1981 році закінчила 8 класів загальноосвітньої школи № 7 м. Лієпая, Латвійської РСР і у тому ж році вступила до Лієпайського музичного училища імені Е.Мелнгайліса . У 1983 була переведена до музичного училища імені Р.М.Гліера (м.Київ), яке закінчила у 1986 році за спеціальністю „Теорія музики” і здобула кваліфікацію викладача сольфеджіо, музичної літератури та спеціалізованого фортепіано музичної школи. Трудову діяльність Полатайко О.М. розпочала у серпні 1986 року на посаді вчителя музики середньої загальноосвітньої школи № 126, а з 1990 року  спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови № 129 м. Києва. У 1989 році Полатайко О.М. вступила до Київського педагогічного інституту імені М.Горького (нині НПУ імені М.П.Драгоманова) на музично-педагогічний факультет за спеціальністю „Музика ”, який закінчила у 1994 році. Дипломну роботу захистила «з відзнакою» під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Алли Володимирівни Козир (в ті роки - кандидата педагогічних наук, доцента). Протягом 1993-1996 років працювала  у Національній філармонії України (м.Київ) на посаді лектора-музикознавця, де створила кілька музично-просвітницьких програм для школярів різного віку за участю провідних артистів філармонії. З грудня 2000 року по теперішній час працює в НПУ імені М.П.Драгоманова . У 2001-2003 роках Олена Михайлівна здобула другу вищу освіту у НПУ імені М.П.Драгоманова за спеціальністю „Психологія”  і отримала кваліфікацію „Практичний психолог у закладах освіти”. З 2004 по 2007 рік навчалась у стаціонарній аспірантурі НПУ імені М.П.Драгоманова. У 2010 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування художньо-образного мислення майбутнього вчителя музики у процесі інтерпретації творів мистецтва» під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Щолокової Ольги Пилипівни. У листопаді 2013 року отримала наукове звання доцента кафедри фортепіанного виконавства і художньої культури.  

Полатайко Олена Михайлівна  читає лекції та проводить практичні заняття з історії світової художньої культури та методики її викладання на стаціонарі та заочному відділенні Факультету мистецтв для студентів 4-5 курсів спеціальності «Музика» та «Хореографія», друга спеціальність «Художня культура». Нею розроблено навчальні програми дисциплін «Історія художньої культури», «Методика викладання художньої культури», «Музична психологія», програми пропедевтичної педагогічної та виробничої практики з художньої культури. Багато уваги приділяє підготовці студентів-магістрантів до захисту магістерських робіт, має аспірантів. Протягом 4 років відповідально виконує обов’язки секретаря кафедри, а з 2015 року стала членом науково-методичної ради Інституту мистецтв. З грудня 2014 року О.М.Полатайко є вченим секретарем спеціалізованої вченої ради НПУ імені М.П.Драгоманова по захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності – 13.00.02 - теорія та методика навчання (образотворче мистецтво). 

У науковому доробку к.п.н., доцента О.М.Полатайко близько 30 друкованих праць, серед яких статті у фахових збірках, методичні розробки («Методичні рекомендації до написання курсових робіт з методики викладання художньої культури», «Діагностика художньо-образного мислення студентів» «Педагогічна практика студентів з дисципліни «Художня культура»»,  щоденники та робочі зошити з пропедевтичної та практики з художньої культури), навчально-методичний посібник «Формування художньо-образного мислення студентів у курсі «Методика викладання художньої культури» (2012).  Під  загальною редакцію Олени Михайлівни побачила світ колективна монографія «Мистецька освіта у вимірах сучасності: проблеми теорії та практики. Наукова школа Ольги Пилипівни Щолокової», видана до ювілею О.П.Щолокової у 2014 році силами науковців, що мали честь захищати наукові дисертації під її керівництвом.

Бере активну участь у підготовці та проведенні наукової конференції «Гуманістичні орієнтири мистецької освіти», міжнародного фортепіанного конкурсу студентів педагогічних закладів «Арт-Клавир», та регіонального конкурсу «Пролісок» для учнів музичних шкіл. Проводить виховну та просвітницьку роботу зі студентами як у стінах університету, так і в соцмережі у групі «Художні культура: історія, методика, практика».'